Offero

Publikované dňa: 2022-12-09

Chýba vám športové oblečenie na zimu? Vyskúšajte kúpu z bazáru

Či už milujete lyžovanie, bežkovanie alebo neodoláte behu ani v chladnom počasí, rozhodne sa počas zimného obdobia nezaobídete bez športového oblečenia. Hľadáte udržateľný spôsob, ako vybaviť váš šatník zimným športovým oblečením? Prezradíme vám tipy, ako sa nebáť kúpiť zimné športové oblečenie aj z druhej ruky.

Oblečenie z druhej ruky môže byť skvelou alternatívou nielen pre vašu peňaženku, ale aj pre našu planétu. Čo ak chcete kúpiť zimnú bundu, oteplovačky alebo legíny na beh počas chladných dní? Zvážili ste pred kúpou úplne nových kúskov kúpu z druhej ruky? Ponuka športového oblečenia na online bazári Offero je bohatá. Vyberú si nielen veľkí, ale aj malí zimný nadšenci.

Ušetrite na drahom športovom oblečení

Milovníci zimných outdoorových športov pri kúpe športového oblečenia sa musia pripraviť na vyššie ceny nových kúskov. Ak sa rozhodnete ešte pre kúpu kvalitnejších alebo dizajnérskych športových kúskov na zimu, budete si musieť ešte viac priplatiť. Práve zimné športové oblečenie či výbava z druhej ruky ponúka možnosť nájsť kvalitné kúsky za zlomok ich pôvodnej ceny.

Náš tip: Ak so zimným športom ešte len začítate alebo máte doma malých športovcov, kúpa oblečenia z druhej ruky je dokonalá voľba. Detské zimné športové oblečenie zoženiete z bazáru lacno a navyše vás nebude mrzieť, ak sa pri zimnom šantení poškodí. Navyše môžete experimentovať za menej peňazí.

offero.sk-blog-zimne-sportove-oblecenie4.png

Vrstvy športového oblečenia pre zimné športy

Ak si chcete užiť pobyt na zjazdovke alebo zimnú turistiku, najlepšie urobíte, ak budete dostatočne chránení pred chladom, snehom či možným dažďom. Preto je dôležité vyberať zimné oblečenie vo všetkých vrstvách - od termoprádla až po zimnú bundu a čiapku.

Termoprádlo

Funkčné termoprádlo alebo bavlnené tielka a tričká sú pohodlné na nosenie, účinne absorbujú pot a pomáhajú regulovať vašu telesnú teplotu. Preto by ste mali mať na zimu zásobu týchto kúskov, pretože sú nielen priedušné, ale šetrné k pokožke. Ak sa rozhodnete pre kúpu z druhej ruky, vždy si vopred zistite zloženie trička na jeho štítku. So správnym zložením, môžete rátať aj s účinnosťou prádla.

Športové spodné prádlo

Kvalitné športové podprsenky nie sú práve lacnou záležitosťou. Dámy by vedeli rozprávať, aké je niekedy ťažké zohnať “tú správnu”. Pri kúpe z online bazáru ako je Offero najprv skontrolujte stav spodného prádla. Napríklad pri športových podprsenkách:

  • Vypchávky by mali správne sedieť,

  • Ramienka a pružné časti by nemali byť vyťahané alebo poškodené,

  • Látka by nemala byť poškodená alebo špinavá.

offero.sk-blog-zimne-sportove-oblecenie2.png

Tepláky, oteplovačky a zimné bundy

Tepláky či oteplovačky sú ideálne športové oblečenie z druhej ruky, pretože v online inzerátoch sa vám podarí zohnať kvalitné značkové kúsky za oveľa nižšiu cenu. Pri kúpe skontrolujte materiál, diery či škvrny. Pri zimnom športovom oblečení ako sú oteplovačky či bunda sa nezabudnite opýtať aj na parametre ako je vodeodolnosť či odolnosť voči vetru.

Náš tip: Vodeodolnosť zistíte na základe údaja, ktorý sa uvádza pri vodnom stĺpci. Práve ten vyjadruje, ako dlho oblečenie odolá tlaku vody, kým nezačne voda presakovať cez oblečenie. Napríklad pre oblečenie do snehu sa odporúča vodný stĺpec 10 000 – 20 000 mm.

Návod, ako dezinfikovať oblečenie z druhej ruky

Ak máte obavu pri kúpe športového oblečenia z druhej ruky kvôli baktériám či znečisteniu, tak nemusíte. Zvyčajne sa tieto problémy dajú ľahko vyriešiť správnym praním alebo profesionálnym čistením. Správna teplota zničí všetky baktérie, ktoré by sa mohli udržať v oblečení. Navyše aj nové oblečenie už pred vami mohli iní zákazníci nosiť v kabínke pri skúšaní. 

offero.sk-sportove-oblecenie-pranie.png

Prinášame vám aj niekoľko tipov, ako správne vyprať nakúpené použité športové oblečenie:

  1. Športové oblečenie roztrieďte podľa druhu látky a farby.

  2. Skontrolujte podľa štítku možnosti prania ako je teplota alebo cyklus.

  3. Použite správne množstvo čistiaceho prostriedku určeného pre športové oblečenie, avšak bez aviváže.

  4. Ak sa chcete uistiť, že vaše športové prádlo budete dokonalo zdezinfikované alebo nechcete použiť prací prášok, oblečenie môžete vyprať 1/2 šálkou octu a saponátu na riad. Ocot nielen dezinfikuje, ale skvelo odstraňuje prípadné pachy. 

  5.  Ak má oblečenie škvrny, ošetrite ich vopred. Odevy môžete pred praním posypať aj sódou bikarbónov, ktorá si poradí nielen so škvrnami, ale aj prípadným zápachom. Nechajte ju pôsobiť 30 minút až hodinu.

  6. Prádlo sušte podľa inštrukcií na štítku. Nezabudnite, neodporúča sa termoprádlo sušiť v sušičke, pretože tá by mohla poškodiť jeho vlákna. 

S našimi tipmi sa nemusíte báť ani kúpy športového oblečenia z druhej ruky. Kúpa typu "second-hand" nielen šetrí našu planétu, ale aj naše bankové konto.