Offero
Mária Golisová

Mária Golisová

Žilina
0 hodnotení
Sledovať
Registráciapred rokom
Sledovateľov1
Aktívne inzeráty24
Predajov2
Nákupov0
LokalitaŽilina
Image from gallery
4 €
KURIÉR
Elmore Leonard Revanš DvojníciŽilina, pridané pred rokomKeď autorovi vyšla prvá kniha, kritika nešetrila chválou a nadšením, jedni ho prirovnávali k Dashiellovi Hammet-tovi, druhí k Raymondovi Chandlerovi. Odvtedy Elmore Leonard už neraz potvrdil, že je skutočne mimoriadnym a vynikajúcim pokračovateľom tvrdej školy americkej detektívky, nie však epigónom svojich veľkých predchodcov.
Image from gallery
4 €
KURIÉR
Moll Flandersová-Defoe DanielŽilina, pridané pred rokomMoll Flandersová popri slávnom Robinsonovi Crusoe tvorí hlavné a najčastejšie pekladané dielo Daniela Defoea. Bol neobyčajne tvorivým spisovateľom a žurnalistom. Moll Flandersová je typ vzatý zo života, na jej pre pestrých a prečudesných osudoch autor vyjadril atmosféru vtedajšej spoločnosti ovládanej peniazmi. Vidina množstva peňazí a bohatstva ženie Moll od jednej ľúbostnej avantúry k druhej, celkom v nej ubije cit a postŕha akékoľvek morálne zábrany. Život postupne spraví z Moll profesionálnu zlodejku, vari najšikovnejšiu reprezentantku svojho „remesla“.
Image from gallery
20 €
KURIÉR
lodičky lesklé GŽilina, pridané pred rokomGabor komfort lakované lesklé
Image from gallery
20 €
Babyliss C260E KulmaČadca, pridané pred rokomKulma BaByliss C260E profesionálne dvojité volce, priemer 15 mm dvojitý styling pre prírodné vlny dlhé a veľké vlnové dosky 57 × 100 mm titanokeramický povrch dosiek a valčekov rýchle nahriatie regulácia teploty v troch krokoch (160° – 180° – 200°C) chladná špička tepluvzdorná podložka kábel s otočnou koncovkou vypínač on / off
Image from gallery
20 €
Loknovacia kulma Remington Pearl CI95Čadca, pridané pred rokomluxusný keramický povrch s prímesou z pravých perál kónický tvar – priemer od 25 do 13 mm digitálny LCD displej rýchle zahriatie počas ½ minúty zámok displeja automatické vypnutie otočný 3m kábel
Image from gallery
10 €
KURIÉR
Sandále Uzavreté na podpätkuŽilina, pridané pred rokoms prackou na suchý zips
Image from gallery
5 €
KURIÉR
Poklad Aztékov John RetcliffeBratislava V, Petržalka, pridané pred rokomJeho cieľom sú pramene Buenaventury, v blízkosti ktorých má byť rozprávkové Zlaté údolie starých Aztékov, ktoré objavil Ojo d’Oro so svojimi priateľmi, traperom Železnou Rukou a Wonodongahom, náčelníkom indiánskeho kmeňa Toyahov. Po pestrých dobrodružstvách v San Franciscu vydal sa na cestu s tam naverbovanou tlupou dobrovoľníkov do San Fernanda Guaymas, hlavného prístavu severozápadnej mexickej provincie Sonory. V službách vlády má najprv tento ohrozovaný pohraničný štát očistiť od odbojných Indiánov. Medzi tlupou dobrovoľníkov sú šialene odvážni, diví dobrodruhovia. Aj morský pirát a mnohonásobný vrah Niels Hawthorn, povestný Červený Žralok, našiel v grófovej horde úkryt, keď hľadal ochranu pred prenasledovaním lorda Henryho Drysdala, ktorému kedysi ulúpil v čínskom mori nevestu.
Image from gallery
7 €
KURIÉR
Lílá Amrit Paramhans svámi MadhavánandaŽilina, pridané pred rokom Životopis božského Mistra šrí Maháprabhudžího napsal jeden z jeho nejbližších žáků. Ti, kdo měli možnost se s ním setkat, ho nazývali „vtělením vesmírné lásky a moudrosti“. Byl to jogín z Rádžastanu, jehož život byl naplněn událostmi, které přesahují lidské chápání. Autor popisuje v knize projevy Maháprabhudžího jasnozřivosti, telepatie, uzdravování nemocných, přivolávání deště a další zázraky, jichž byl za 23 let, kdy pobýval v jeho blízkosti svědkem. Lidé sobečtí, domýšliví a vzpupní se po setkání s Mistrem měnili v bytosti, které si začaly uvědomovat, co to znamená být člověkem.
Image from gallery
9 €
KURIÉR
Olov Svedelid Podozrivý zmizolŽilina, pridané pred rokomJeho romány o kriminálnom inšpektorovi Rolandovi Hasselovi poznajú čitatelia v susedných severských krajinách, vo Francúzsku i v NDR. Predstavujú kultivované literárne útvary, plné strhujúceho napätia, ale i trpkého humoru, v ktorých sympatický „antihrdina“ Hassel s nasadením života spolu s kolegami z kriminálky zápasí so zločinom, pripomínajúcim stohlavého draka. Hlavného páchateľa sa im napokon podarí dolapiť, ale v podvedomí ostáva nepríjemné tušenie, že kdesi v pozadí už čaká jeho nástupca... Svedelidove policajné romány Podozrivý zmizol, Čierna banka a Otrokári poskytujú čitateľovi nielen pútavé príbehy z podsvetia severskej metropoly, ale i zasvätený, trochu nostalgický, no kritický pohľad na všedný deň autorovho rodného mesta, ktoré sa v poslednom čase tak veľmi zmenilo.
Image from gallery
6 €
KURIÉR
Matematické HlavolamýBratislava V, Petržalka, pridané pred rokomMatematika úlohy
Image from gallery
7 €
KURIÉR
Vždy vaša Judy Jean WebsterováŽilina, pridané pred rokomHoci je Judy sedemnásťročná, výnimočne ostáva v sirotinci. Stará sa o malých chovancov, pomáha v kuchyni, všade, kde treba, a za to jej ústav umožní študovať na strednej škole v blízkom meste. No teraz prichodí opatrovníckej rade rozhodnutie, akú životnú cestu jej zvoliť. Mesačná literárna práca, v ktorej Judy vtipným spôsobom pranieruje šedivú uniformitu i nudnú stereotypnosť ústavnej výchovy, zaujme istého vplyvného člena natoľko, že sa rozhodne poslať Judy na vysokoškolské štúdium a umožní jej veľkorysým štipendiom začleniť sa medzi ostatné študentky.
Image from gallery
6 €
KURIÉR
Hrdinovia Čítanie študujúcej MládežeBratislava V, Petržalka, pridané pred rokomKniha obsahuje tri prózy slovenskej autorky: Skon Paľa Ročku, Hrdinovia a Ťapákovci... Kniha obsahujúca známu novelu slovenskej spisovateľky Boženy Slančíkovej-Timravy. Novela sa odohráva v období prvej svetovej vojny a prináša obrazy z dedinského a mestského prostredia na Slovensku v spojení s reakciami ľudí na vojnu (negatívne i pozitívne) ....
Image from gallery
9 €
KURIÉR
Kedy Tak Beale Street Prehovorila James BaldwinBratislava V, Petržalka, pridané pred rokomJames Baldwin, prozaik, dramatik, scénárista a publicista, patrí medzi významných černošských literátov USA posledných desaťročí. Súčasná americká literatúra má len málo takých nadaných spisovateľov, a napriek tomu ho u nás takmer nepoznáme. Je to možno aj preto, že Baldwin často píše o zvrátenostiach amerického spôsobu života, bez čoho by ťažko vytvoril pravdivý obraz spoločnosti svojej krajiny. Keby tak Beale Street prehovorila je román, ktorý vysoko prevyšuje aj dobrý priemer umelecky hodnotných prozaických diel dnešnej americkej literatúry.
Image from gallery
8 €
KURIÉR
Zápisník z Východného frontu Jozef BelkoBratislava V, Petržalka, pridané pred rokomMemoárové dielo Jozefa Belka je dokument o osudoch slovenských vojakov počas druhej svetovej vojny. Autor v ňom jednoduchým, nevtieravým spôsobom rozpráva o životných osudoch slovenských vojakov na východnom fronte, o ich zmýšľaní a o pomeru k fašizmu a k sovietskemu ľudu.
Image from gallery
7 €
KURIÉR
Biely list Rudolf KalčíkBratislava V, Petržalka, pridané pred rokomAutor zavádza čitateľa do obrovských, nekonečných lesov a niekoľkých osád centrálnej Šumavy. Sledujeme dramatické stíhanie dvoch chlapcov v dňoch karibskej krízy v októbri 1962. Veľká stíhacia akcia je pozadím, na ktorom sa rozbíja príbeh starnúceho kapitána Jonasa, odchádzajúceho z bezpečnostného aparátu pre porušovanie socialistickej zákonnosti, aj osud Ivany, ktorá podobne ako Jonas hľadá v dedinke pri hraniciach „biely list" pre svoj život...
Image from gallery
8 €
KURIÉR
O starých Ľudoch veci minulé Louis CouperusBratislava V, Petržalka, pridané pred rokomNa prvý pohľad je to dráma priam neuveriteľne starej dvojice milencov, dvoch ľudských skamanelín, ktorí žijú už len v spomienke na dávnu, nezabudnuteľnú, dusnú tropickú noc na Jáve, noc plnú horúcej vášne a nezmieriteľnej nenávisti, noc rozpútaných prírodných živlov a vybičovaných ľudských náruživostí, noc končiacu sa vraždou. Okolo týchto dvoch vinníkov prenasledovaných výčitkami svedomia a strachom pred prezradením sa sústreďuje množstvo najrozmanitejších osudov a skvele charekterizovaných postáv v spleti intríg.
Image from gallery
9 €
KURIÉR
Vodopád Margaret DrabblováBratislava V, Petržalka, pridané pred rokomMargaret Drabblová patrí medzi významné súčasné anglické prozaičky, ktorej diela vychádzajú zväčša v niekoľkých vydaniach a získavajú si čoraz väčší okruh čitateľov svojím spracovaním a osobitým prístupom k téme. Jej romány sú psychologické a s obľubou sa koncentrujú na duševný svet ženy, ktorý autorka odhaľuje priam so zarážajúcou úprimnosťou, bez pretvárky, bez pátosu.
Image from gallery
6 €
KURIÉR
O Mládeži Leonid Iľjič BrežnevBratislava V, Petržalka, pridané pred rokomLeonid Iľjič Brežnev (19. decembra 1906, Kamenskoje , Ruské impérium – 10. novembra 1982, Moskva) bol sovietskym politikom, najvyšším predstaviteľom Sovietskeho zväzu v období rokov 1964–1982
Image from gallery
8 €
KURIÉR
Mohol som byť prezidentom Gore VidalBratislava V, Petržalka, pridané pred rokomBurr prežil nesmierne farbistý život, plný dobrodružných zvratov (v devätnástich vojnový hrdina, plukovník, viceprezident, čo v súboji zastrelil svojho politického protivníka, súdený za zradu a pokus odtrhnúť západné štáty od Únie, politik s ambíciami vyhlásiť sa za mexického cisára, vášnivý milenec a nežný otec). O sebe i o velikánoch americkej revolúcie Georgeovi Washingtonovi, Thomasovi Jeffersonovi, Alexandrovi Hamiltonovi a iných rozpráva bez zábran, vidí ich malicherné slabosti, zbavuje ich glorioly; sú to jeho politickí protivníci, ktorí vyhrali boj, kým on ho prehral a stal sa čiernou ovcou amerických dejín.
Image from gallery
6 €
KURIÉR
Žena medzi Kráľmi Ján LenčoBratislava V, Petržalka, pridané pred rokomKniha nášho populárneho spisovateľa a skutočného znalca ženskej duše Jána Lenča je neobyčajne pútavým rozprávaním krásnej Sparťanky Agiatis o jej vzťahu k dvom mužom - kráľom. Je to autentický a nadčasový príbeh neskúseného a naivného dievčaťa z najbohatšej spartskej rodiny. Láska k mužovi však Agiatis pretvorí na zrelú ženu, ktorá je mu všetkým - priateľkou, milenkou, radkyňou a aj matkou. Posolstvo dobra zasiate jej prvým životným partnerom prináša bohatú úrodu v jej druhom manželskom zväzku. Dej románu sa odohráva v treťom storočí pred naším letopočtom v období hlbokej hospodárskej, politickej a morálnej krízy v Sparte. Stvárňuje skutočné udalosti a okrem niekoľkých epizódnych postáv sú všetci hrdinovia autentickí.
Image from gallery
8 €
KURIÉR
Chase James Hadley Slečne Blandishovej netreba orchideyBratislava V, Petržalka, pridané pred rokomJames Hadley Chase je svojim spôsobom fenoménom medzi autormi detektívok: hoci je rodom Angličan, špecializoval sa na romány z prostredia amerických gangstrov a jeho schopnosť autorsky z neho ťažiť je priam obdivuhodná, takže väčšina čitateľov ho pokladá za Američana. No v čase, keď vydával svoje prvé romány, v Spojených štátoch ešte vôbec nebol.
Image from gallery
8 €
KURIÉR
Zo Života Manželského August StrindbergBratislava V, Petržalka, pridané pred rokom Na začiatku modernej švédskej literatúry je AUGUST STRINDBERG (1849—1912), naj spornejšia, najdiskutovanejšia a najkonfliktnejšia osobnosť, zmietajúca sa medzi genialitou a šialenstvom. Tvoril v duchu naj zrnitejšieho naturalizmu, no experimentoval aj s novými literárnymi prúdmi. Vo svete je tento prvý švédsky spisovateľ-profesionál, ale aj herec, maliar a novinár známy ako dramatik (napísal 36 hier, u nás boli preložené Tanec smrti, Slečna Júlia, Otec), ktorý významne ovplyvnil európske divadlo 20. storočia. Jeho rozsiahle dielo tvorí 80 zväzkov a je neobyčajne rôznorodé; siaha od románov (Červená izba), noviel zo švédskeho života, autobiografií (Slúžkin syn), populárno-vedeckých spisov až k polemikám a básňam Autor o sebe výstižne tvrdil, že sa narodil na to, aby okolo seba bil.
Image from gallery
10 €
KURIÉR
Kráľovnin Náhrdelník Alexandre DumasŽilina, pridané pred rokomHistoricko-dobrodružný román, ktorého dej sa zakladá na skutočnej udalosti: intrigánka grófka de la Monte presvedčí kardinála de Rohan, že kráľovná veľmi túži po diamantovom náhrdelníku vysokej ceny. Kardinál jej náhrdelník kúpi, no náhrdelník zmizne. Kardinál nemôže splácať splátky za náhrdelník a celá vec sa dostane na verejnosť.
Image from gallery
5 €
KURIÉR
Ctihodní Ľudia Giuseppe FavaSlovensko, pridané pred rokomStrhujúci príbeh 32-ročnej učiteľky Eleny, ktorá prichádza na svoje nové pôsobisko a zároveň sa ocitá vo víre nečakaných a pre ňu ako aj pre políciu nechopiteľných udalostí. Reťaž neobjasnených vrážd mužov, ktorí Elenu verejne urazili, spôsobí, že sa v očiach ľudí Elena začne javiť, ako významná osoba. V skutočnosti sa však stáva nástrojom svojho zdanlivého ochrancu a obdivovateľa.....